VI SOM JOBBAR PÅ FOJO

Ledningsgrupp

Verksamhetschef

Kersti Forsberg

Email:kersti.forsberg@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 13

Email:+46 730 92 64 13

Chef för ekonomi och administration, stf verksamhetschef

Kathrine Kalvenes

Email:kathrine.kalvenes@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 20

Mobile:+46 700 02 86 27

Chef internationella utvecklingsprogram

Katarina Zwinkels

Email:katarina.zwinkels@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 01

Mobile:+46 705 88 36 15

Chef utbildningar och tematiska projekt

Annicka Flovin

Email:annicka.flovin@lnu.se

Phone:+46 480 44 67 18

Mobile:+46 730 65 96 82

Chef internationell policy och utveckling

Lars Tallert

Email:lars.tallert@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 04

Mobile:+46 708 31 88 00

Personal

Genderexpert och senior rådgivare

Agneta Söderberg-Jacobson

Email:agneta.soderbergjacobson@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 11

Mobile:+46 708 17 56 55

Kommunikatör

Anders Behrmann

Började som sportredigerare på Skånska Dagbladet 2000 och har jobbat mig igenom de flesta stora dagstidningarna (Aftonbladet, Svenskan, Expressen, m fl) innan jag blev nattchef på tidningen City i Skåne och så småningom även på Sydsvenskan. Tog en paus från mediaindustrin 2015-2018 med undantag för tre sejourer som volontär för Fojo i Rwanda och började som kommunikatör på Fojo i april 2018. Född och uppväxt i Malmö och bor där fortfarande men pendlar under veckorna till Kalmar. Tränar crossfit på fritiden och grundade 2017 Svenska Förbundet för Funktionell Fitness.

Email:anders.behrmann@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 19

Mobile:+46 702 29 32 29

Tid:onsdagar kl 19

Internationell projektledare

Anki Wood

Email:anki.wood@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 17

Mobile:+46 739 64 84 88

Monitoring and Evaluation-rådgivare (föräldraledig)

Anna Fahgén

Email:anna.fahgen@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 14

Mobile:+46 706 16 04 25

Projektledare Faktajouren

Annelie Frank

Internationell projektekonom

Antonio Barberini

Email:antonio.barberini@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 22

Mobile:+46 725 47 23 08

Kurs- och projektsamordnare

Birgitta Bergman

Email:birgitta.bergman@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 02

Mobile:+46 702 59 11 72

Fundraiser och programhandläggare

Caroline Hammargren

Email:caroline.hammargren@lnu.se

Phone:+46 480 44 67 12

Mobile:+46 722 05 41 40

Internationell projektsamordnare

Diana Sander

Email:diana.sander@lnu.se

Mobile:+46 725 94 96 85

Projektledare Demokratijouren

Hanna Andersson

Projektsamordnare Vietnam

Hoa Ta Quynh

Internationell projektkoordinator

Isabelle Kämpe

Email:isabelle.kampe@lnu.se

Phone:+46 480 44 61 42

Mobile:+46 72 240 04 66

Projektledare Sydostasien

Jaldeep Katwala

Projektsamordnare Zimbabwe

Jean Mujati

Email:jean.mujati@lnu.se

Phone:+263 777 587 788

Kurssamordnare

Jessica Svensson

Email:jessica.svensson@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 30

Mobile:+46 767 79 49 07

Internationell projektledare

Kajsa Törnroth

Email:kajsa.tornroth@lnu.se

Phone:+33 6 64 44 02 02

Projektsamordnare Kambodja och Laos

Kalyan Sann

Ekonom

Lena Thunborg

Email:lena.thunborg@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 29

Mobile:+46 703 52 90 32

Internationell projektekonom

Marie Nilsonne

Email:marie.nilsonne@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 08

Mobile:+46 727 14 86 50

Internationell projektledare

Marika Griehsel

Email:marika.griehsel@lnu.se

Phone:+46 722 41 52 21

Projektledare Offentlighetsjouren

Mats Amnell

Redaktör Sydostasien

Nai Nai

Utbildningsledare och kursansvarig Sverige

Nina Hjelmgren

Email:nina.hjelmgren@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 10

Mobile:+46 706 38 64 10

Projektsamordnare

Olga Vallée

Email:olga.vallee@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 16

Mobile:+46 767 79 49 04

Projektledare EU-kurser

Peder Carlquist

Internationell projektekonom

Robert Winter

Email:robert.winter@lnu.se

Phone:+46 480 44 61 47

Mobile:+46 722 40 35 05

Projektsamordnare

Sara Karlén

Email:sara.karlen@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 07

Mobile:+46 725 86 72 50

Projektledare Bangladesh

Sofia Hultqvist

Email:sofia.hultqvist@lnu.se

Phone:+88 01719746197

Mobile:+46 736 96 68 13

Internationell projektsamordnare

Sofie Gullberg

Email:sofie.gullberg@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 09

Mobile:+46 730 83 64 09

Monitoring and Evaluation-rådgivare

Stina Oskarsson

Email:stina.oskarsson@lnu.se

Phone:+46 480 44 61 90

Mobile:+46 701 83 16 52

Ekonomiassistent

Tilde Buckley

Email:tilde.buckley@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 57

Mobile:+46 702 23 62 41

Internationell projektledare

Veronika Menjoun

Email:veronika.menjoun@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 15

Mobile:+46 703 52 37 10

Projektsamordnare Myanmar

Yu Lwin Soe