VI SOM JOBBAR PÅ FOJO

Ledningsgrupp

Verksamhetschef

Kersti Forsberg

Email:kersti.forsberg@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 13

Email:+46 730 92 64 13

Skype:kersti.forsberg

Chef internationella utvecklingsprogram

Katarina Zwinkels

Email:katarina.zwinkels@lnu.se

Phone:+46 480 44 64 01

Mobile:+46 705 88 36 15

Skype:katarinazwinkelsfojo

Chef utbildningar och tematiska projekt

Annicka Flovin

Email:annicka.flovin@lnu.se

Phone:+46 480 44 67 18

Mobile:+46 730 65 96 82

Skype:annicka.flovin

Linked in:annicka-flovin-14582b2a/

Chef internationell policy och utveckling

Lars Tallert

Epost:lars.tallert@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 04

Mobil:+46 708 31 88 00

Skype:larstallert

Personal

All
Genderexpert och senior rådgivare

Agneta Söderberg-Jacobson

Epost:agneta.soderbergjacobson@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 11

Mobil:+46 708 17 56 55

Skype:agneta.soja

Kommunikatör och webbredaktör

Anders Behrmann

Började som sportredigerare på Skånska Dagbladet 2000 och har jobbat mig igenom de flesta stora dagstidningarna (Aftonbladet, Svenskan, Expressen, m fl) innan jag blev nattchef på tidningen City i Skåne och så småningom även på Sydsvenskan. Tog en paus från mediaindustrin 2015-2018 med undantag för tre sejourer som volontär för Fojo i Rwanda och började som kommunikatör på Fojo i april 2018. Född och uppväxt i Malmö och bor där fortfarande men pendlar under veckorna till Kalmar. Tränar crossfit på fritiden och grundade 2017 Svenska Förbundet för Funktionell Fitness.

Email:anders.behrmann@lnu.se

Telefon:0480-44 64 19

Telefon:0702-29 32 29

Twitter:annors

Skype:anders.behrmann

Internationell projektledare

Anki Wood

Anki är projektledare för verksamheten i Rwanda (Capacity building of the SJC) och Kenya, (Action 4 Transparency och Eye on Corruption).

Epost:anki.wood@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 17

Mobil:+46 739 64 84 88

Skype:ankiwood

Monitoring and Evaluation-rådgivare

Anna Fahgén

Epost:anna.fahgen@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 14

Mobil:+46 706 16 04 25

Skype:anna.fahgen

Projektledare Faktajouren

Annelie Frank

Internationell projektekonom

Antonio Barberini

Epost:antonio.barberini@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 22

Mobil:+46 725 47 23 08

Kurs- och projektsamordnare

Birgitta Bergman

Epost:birgitta.bergman@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 02

Mobil:+46 702 59 11 72

Ekonom

Blessing Chaparira

Fundraiser och programhandläggare

Caroline Hammargren

Epost:caroline.hammargren@lnu.se

Telefon:+46 480 44 67 12

Mobil:+46 722 05 41 40

Internationell projektsamordnare

Diana Sander

Epost:diana.sander@lnu.se

Mobil:+46 725 94 96 85

Projektledare Demokratijouren

Hanna Andersson

Projektsamordnare Vietnam

Hoa Ta Quynh

Internationell projektsamordnare

Isabelle Kämpe

Epost:isabelle.kampe@lnu.se

Telefon:+46 480 44 61 42

Mobil:+46 72 240 04 66

Kurssamordnare

Jessica Svensson

Epost:jessica.svensson@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 30

Mobil:+46 767 79 49 07

Internationell projektledare

Kajsa Törnroth

Epost:kajsa.tornroth@lnu.se

Telefon:+33 6 64 44 02 02

Skype:ktornroth

Projektsamordnare Kambodja och Laos

Kalyan Sann

Tematisk projektsamordnare Zimbabwe

Kudzai Kwangwari

Ekonom

Lena Thunborg

Epost:lena.thunborg@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 29

Mobil:+46 703 52 90 32

Internationell projektekonom

Marie Nilsonne

Epost:marie.nilsonne@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 08

Mobil:+46 727 14 86 50

Projektledare Offentlighetsjouren

Mats Amnell

Tillförordnad projektledare Sydostasien

Nai Nai

Utbildningsledare och kursansvarig Sverige

Nina Hjelmgren

Epost:nina.hjelmgren@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 10

Mobil:+46 706 38 64 10

Skype:ninafojo

Projektsamordnare

Olga Vallée

Epost:olga.vallee@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 16

Mobil:+46 767 79 49 04

Skype:olgavallee56

Projektledare EU-kurser

Peder Carlquist

Internationell projektekonom

Robert Winter

Epost:robert.winter@lnu.se

Telefon:+46 480 44 61 47

Mobil:+46 722 40 35 05

Projektsamordnare

Sara Karlén

Epost:sara.karlen@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 07

Mobil:+46 725 86 72 50

Skype:sara_fojo

Projektledare Zimbabwe

Simbiso Marimbe

Projektledare Bangladesh

Sofia Hultqvist

Epost:sofia.hultqvist@lnu.se

Telefon:+88 013 17462010

Skype:sofiahultqvist

Internationell projektsamordnare

Sofie Gullberg

Epost:sofie.gullberg@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 09

Mobil:+46 730 83 64 09

Skype:sofie.byrnes.gullberg

Monitoring and Evaluation-rådgivare

Stina Oskarsson

Epost:stina.oskarsson@lnu.se

Telefon:+46 480 44 61 90

Mobil:+46 701 83 16 52

Ekonomiassistent

Tilde Buckley

Epost:tilde.buckley@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 57

Mobil:+46 702 23 62 41

Skype:tilde.buckley

Internationell projektledare

Veronika Menjoun

Epost:veronika.menjoun@lnu.se

Telefon:+46 480 44 64 15

Mobil:+46 703 52 37 10

Skype:veronikamenjoun

Projektsamordnare Myanmar

Yu Lwin Soe